ypotrofies1Το ΕΛΙΑΜΕΠ ζητά να προσλάβει έναν τεχνικό προσωπικό για το ερευνητικό πρόγραμμα IRMA «Η Διακυβέρνηση της Mη Νόμιμης Μετανάστευσης: Κράτη, Δρώντες και Μεσάζοντες».

Η θέση είναι πλήρης απασχόλησης και είναι διαθέσιμη από 15 Φεβρουαρίου 2015, και για 2 μήνες.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Μεταπτυχιακό στη γεω-πληροφορική ή/και στην πολεοδομία/χωροταξία.
  • Αποδεδειγμένη 3χρονη προηγούμενη εμπειρία σε ανάλυση και διαχείριση χαρτογραφικών δεδομένων.
  • Άριστη γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας.

Καθήκοντα:

  • Χαρτογράφηση-ανάπτυξη διαδραστικού διαδικτυακού χάρτη μετακινήσεων και διαδρομών των παράτυπων μεταναστών.
  • Συνεργασία με τις ερευνήτριες του IRMA για τη χαρτογράφηση διαδρομών ανά χώρα και ανά μεταναστευτικό σύστημα.

Προθεσμία Υποβολής Αιτήσεων: 6 Φεβρουαρίου 2015

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλλουν ηλεκτρονικά το βιογραφικό τους σημείωμα αναγράφοντας απαραίτητα στο θέμα τον κωδικό θέσης «MIGR_1.15″,  μαζί με μια επιστολή εκφράζοντας το ενδιαφέρον τους για τη συγκεκριμένη θέση στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected]  έως την 6η Φεβρουαρίου 2015.